Výmena preukazov fyzickej osoby s ŤZP a preukazov fyzickej osoby s ŤZP s potrebou sprievodcu

Slovenský zväz telesne postihnutých upozorňuje držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím na prechodné ustanovenie zákona č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Preukazy občana s ťažkým zdravotným postihnutím a preukazy občana s ťažkým zdravotným postihnutím s potrebou sprievodcu (červený pás) vydané do 31.decembra 2008 platia iba do 31.decembra 2013 a v prípade, že je na preukaze uvedená doba platnosti "bez časového obmedzenia", preukazy sa vymieňajú od účinnosti zákona č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Nové preukazy vydávané od roku 2009 sú zaliate do plastovej fólie a majú bezpečnostné prvky - vodotlač a hologram, čím sa zabraňuje ich zneužívaniu. Výmena preukazov prebieha na oddeleniach posudkových činností ÚPSVR v mieste trvalého pobytu držiteľa na počkanie a bezplatne. K výmene je potrebné predložiť platný preukaz občana s ŤZP, občiansky preukaz a fotografiu s rozmermi 3x4 cm. Upozorňujeme, že staré preukazy stratia svoju platnosť dňom 31. decembra 2013 a držiteľ takéhoto preukazu stratí možnosť uplatnenia napr. zľavy pri cestovaní verejnou hromadnou dopravou a iné výhody plynúce z držania takéhoto preukazu.

Pozvánka na koncert

Slovenský zväz telesne postihnutých , Republikové centrum Bratislava

Vás srdečne

p o z ý v a

na XVIII. Benefičný koncert

Slovenského zväzu telesne postihnutých s názvom

„ UMELCI SRDOM „

ktorý sa bude konať vo veľkej sále Istropolisu, Trnavské mýto 1, Bratislava

dňa 5. októbra 2014 o 13.30 hod.

Bližšie informácie o účinkujúcich vám poskytneme na tel. č. 02/63814478.

Tak ako predchádzajúce roky, aj v tomto roku pre vás pripravujeme hodnotné ceny, ktoré budú zlosovateľné na základe vstupeniek.

 

Tešíme sa na vás a veríme, že strávime jedno nezabudnuteľné popoludnie s našimi umelcami.

Svet, ako ho vidíme my - výstava

Svet, ako ho vidíme my - výstava výtvarných prác ľudí s telesným a ťažkým telesným postihnutím               5. ročník

Výstava je ukážkou aktívneho prístupu ľudí s telesným a ťažkým telesným postihnutím k životu, odrazom ich vnímania sveta a príležitosťou pre porovnanie diváka v čom majú ľudia s postihnutím pohľad na svet odlišný a v čom totožní ako ostatná zdravá populácia. Cieľom projektu je ukázať zdravej populácii, že niektoré diela sú maľované pomocou práce nôh, úst či len jedného prsta na rukách. Ani ťažké telesné postihnutie nie je pre týchto talentovaných ľudí prekážkou. Výstava má tri kolá. Prvé kolo sa uskutočnilo na Magistráte v Košiciach od 21.5. – 18.6.2013. Na základe veľkého ohlasu sa uskutočnilo opäť v Košiciach druhé kolo a to v obchodnom centre Galéria v dobe od 22.6. – 12.7.2013. Tretie kolo našej výstavy je naplánované v Michalovciach v Zemplínskom múzeu a to od 3.9. – 30.9.2013.

Na tretie kolo našej výstavy vás srdečne pozývame !

Ponuka práce- inzertný formulár aktívny

OZNAM

Dávame do pozornosti, že inzertný formulár je aktívny !!!!!!

Zároveň prosíme žiadateľov o zverejnenie ponuky práce o spätnú väzbu, či je ponúkaná pracovná pozícia už obsadená

aby sme mohli stiahnuť  inzerát  z našej webovej stránky a dať tak priestor iným žiadateľom.

Svoje požiadavky a podnety zasielajte na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , prípadne nás kontaktujte na č.t.: 02/63814469

 

OZNAM pre OTZP

 

PRE  OBČANOV ŤAŽKO ZDRAVOTNE POSTIHNUTÝCH

Zvýhodnené obstarávanie osobných motorových vozidiel a ich úprav podľa typu telesného postihnutia

Čítať ďalej:

Historický krok na ceste k plnému uplatňovaniu práv osôb so zdravotným postihnutím

Dňa 9. 3. 2010 vyslovila Národná rada SR súhlas s návrhom Vlády SR na ratifikáciu Dohovoru Organizácie Spojených národov o právach osôb so zdravotným postihnutím a Opčného protokolu k Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím. Po podpísaní ratifikačnej listiny prezidentom republiky sa tak Slovensko pripojí k 81 krajinám, ktoré Dohovor už ratifikovali a k 51 krajinám, ktoré ratifikovali aj Opčný protokol.

Čítať ďalej:

Akreditácia vzdelávacích aktivít

Ministerstvo školstva SR na základe žiadosti Slovenského zväzu telesne postihnutých vydalo potvrdenie o akreditácii na vzdelávacie aktivity „Sociálne zručnosti“ a „Počítačové zručnosti“. Potvrdenie o akreditácií bolo vydané na dobu  5 rokov.

Čítať ďalej:

Nachádzaš sa tu: ÚVOD Organizácia Oznamy

Kontaktné údaje

Ševčenkova 19 Bratislava 851 01

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

02/63814478 02/63814469

Sponzor webhostingu

Hosting zadarmo od WebSupport.sk