Výmena preukazov fyzickej osoby s ŤZP a preukazov fyzickej osoby s ŤZP s potrebou sprievodcu

Slovenský zväz telesne postihnutých upozorňuje držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím na prechodné ustanovenie zákona č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia. Preukazy občana s ťažkým zdravotným postihnutím a preukazy občana s ťažkým zdravotným postihnutím s potrebou sprievodcu (červený pás) vydané do 31.decembra 2008 platia iba do 31.decembra 2013 a v prípade, že je na preukaze uvedená doba platnosti "bez časového obmedzenia", preukazy sa vymieňajú od účinnosti zákona č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Nové preukazy vydávané od roku 2009 sú zaliate do plastovej fólie a majú bezpečnostné prvky - vodotlač a hologram, čím sa zabraňuje ich zneužívaniu. Výmena preukazov prebieha na oddeleniach posudkových činností ÚPSVR v mieste trvalého pobytu držiteľa na počkanie a bezplatne. K výmene je potrebné predložiť platný preukaz občana s ŤZP, občiansky preukaz a fotografiu s rozmermi 3x4 cm. Upozorňujeme, že staré preukazy stratia svoju platnosť dňom 31. decembra 2013 a držiteľ takéhoto preukazu stratí možnosť uplatnenia napr. zľavy pri cestovaní verejnou hromadnou dopravou a iné výhody plynúce z držania takéhoto preukazu.

Nachádzaš sa tu: ÚVOD Organizácia Oznamy Výmena preukazov fyzickej osoby s ŤZP a preukazov fyzickej osoby s ŤZP s potrebou sprievodcu

Kontaktné údaje

Ševčenkova 19 Bratislava 851 01

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

02/63814478 02/63814469

Sponzor webhostingu

Hosting zadarmo od WebSupport.sk